Přihlásit se
·
Přidat svou firmu
·
·
Zadat poptávku
Tato poptávka již byla ukončena.

Poptávka
Zateplení rodinného domu

Stav
Ukončena
Aktualizována
02.08.2016
Poptávající
PSČ
26401 (Sedlčany, okr. Příbram)
Popis zadání

Stávající stav
Řadový vnitřní RD k trvalému bydlení, se 2 bytovými jednotkami. Cca z 1/2 podsklepený dvou-podlažní dům, s půdou, se sedlovou střechou, obdélníkového půdorysu, po posledních úpravách dispozice v r.1966. Nedávno ještě byla vyměněná střešní krytina s pojistnou fólií a namontována 3 střešní okna Velux mezi krovy půdy.
V 1.PP jsou 2 sklepy a schody, je zde plynový kotel, je uvažováno jako nevytápěná zóna. V 1.NP od jihu z ulice hlavní vstup do chodby, průchozí na dvůr za domem, na chodbu navazuje předsíň se schody a vstupy do bytu 2+1. Téměř identický je byt ve 2.NP, schody pak pokračují k půdě.
Na původních kamenných základech a soklu vyzděné obvodové stěny z plných cihel, příčky cihlové, stropy 1.PP panelové, další pak dřevěné trámové, podlahy koberce na betonech s parketami či dřevotřískou, nebo dlažby, vnitřní omítky vápenocementové se štukem, fasáda břízolit. Okna dřevěná ztrojená, střešní Velux, vytápění teplovodní samotížné s radiátory pod okny, ohřev TUV v el. zásobníku, větrání přirozené okny.
Původní vytápěná zóna – obě obytná NP , původní vytápěná plocha 169 m2, 2 byty.

Navrhované úpravy
1) Zateplení původního obvodového zdiva kontaktním systémem ETICS s šedým EPS tl.14 cm, lepeným na terče a kotveným plastovými hmoždinkami (použít zahloubené hmoždinky s EPS krytkami), dle pokynů dodavatele systému (det.1+ a 2a+). Rozsah od úrovně soklu fasád do ulice a do dvora, včetně štítů nad střechou sousedních domů, včetně bočního přesahu fasády k východnímu sousednímu domu. Ostění oken a dveří bude obložené EPS v tl. min. 3cm. Jako finální úprava bude aplikována šlechtěná silikonová omítka.Plocha zateplení cca 132 m2,špalety cca 10m2.

2) Stavební úpravy a zateplení půdního prostoru: v rámci zateplení bude upravený a zateplený půdní prostor, ale s tím, že bude dále využívaný jako šatna či sklad, bez přímého vytápění - ve výpočtech uvažovaný jako nevytápěný prostor. Původní příčka se vstupními dveřmi nad posledním schodem bude odstraněna a nově posunuta směrem do půdy, aby vznikla nástupní podesta na schody. Bude z oboustranného sádrokartonu.
Východní štítová zeď bude dovnitř prostoru, do výše kleštin, izolovaná miner. vatou v dřev. kci tl. 20 cm, s obkladem dřevěnými, alt. plastovými palubkami (det.2b+). Šikmé plochy střechy budou od pozednice ke kleštinám zaizolované rovněž miner. vatou - mezi krovy (12 cm s ponechanou mezerou k odvětrání pojistné fólie krytiny) a dále do dřevěné kce pod krovy (20 cm), s podhledem z palubek (det.6a+).
Mezi kleštiny nového stropu přijde 14 cm, nad kleštiny pak 20 cm vaty, podhled bude rovněž z palubek (det.6b+). Zde počítat s otvorem pro stahovací schody (žebřík) a s lávkou ke komínu. Pro vymezení prostoru budou vystavěné nové jednostranné sádrokartonové předstěny, již bez tepelné izolace, cca v línii spodní hrany střešních oken. Pod všechny palubkové obklady bude aplikována parotěsná zábrana proti vnitřní vlhkosti, naopak je třeba nechat možnost odvětrání vaty směrem k exteriérům během roku. Plochy strop cca 32 m2,šikmé plochy 62m2,štítová zeď 13 m2
3) Zateplení stropů 1.PP nalepením a ukotvením bílého EPS(alt. desky minerální vata) na stropy sklepů (5 cm, det.7b+).Plocha cca 23m2.
Termín realizace do konce 9/2016.

Počet nabídek: 2
Veřejná diskuze
Otázky a odpovědi k poptávce. O novém příspěvku bude e-mailem informován poptávající a všichni, kteří poslali nabídku.
Ukončuji poptávku, protože: už jsem našel vhodnou firmu.
Zajímavé reference
Provedení fasády RD
Provedení fasády RD
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie (zpracované i pomocí služeb třetích stran). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.